• Návšteva knižnice

• 17.04.2023 21:03
        • 28.02.2023
        • Blížiaci sa marec, mesiac knihy je ako stvorený na návštevu knižnice, kam sa naše deti z tried Púpavy, Slnečnice, Zvončeky, Snežienky a Prvosienky vybrali v utorok 28. 2. 2023. Zoznámili sme sa s priestormi detskej knižnice a pani knihovníčka nás oboznámila s knihami, ktoré sa tam nachádzajú. Získali sme informácie o tom, ako sa stať členom MK, čo je to čitateľský preukaz a ako si požičať knihu. Najviac sme sa však tešili na besedu s pani spisovateľkou, ilustrátorkou a grafickou dizajnérkou s vášňou pre tvorbu detských kníh a animáciu Luciou Zednikovičovou.

Pani výtvarníčka nám prečítala krásnu rozprávku z jej tvorby Ako sa stal Gusto pilotom.

Hlavná postava vrabčiak Gusto sa túži stať pilotom. Pochopenie nájde iba u svojej babky, ktorá ho vpustí do dedkovej pracovne plnej nákresov a plánov a venuje mu dedkovu leteckú prilbu. Dedko mal totiž rovnako hlavu v oblakoch ako Gusto. Vďaka túžbe lietať nakoniec zachráni Gusto mláďatko veveričky a splní si svoj sen.

Áno, aj vtáčiky môžu byť pilotmi, ako napríklad drobný vrabec Gusto.  Gusto sa napriek odhováraniu svojich rodičov a kamarátov nevzdal sna o pilotovaní. Pretože každý správny vrabec počúva svoje srdce a letí za svojim snom. A to platí aj o nás, ľuďoch.

V bezprostrednej atmosfére sme sa rozprávali o jej živote a tvorbe. Vtipne zodpovedala aj na všetečné otázky detí.

Útla autorská kniha nesúca v sebe silné posolstvo o vytrvalosti, o dôležitosti snívania, o podpore rodiny a aj o odvahe, krásne ilustrácie a poučný, vtipný príbeh o drobnom vrabcovi Gustovi sa nám tak zapáčil, že knihy o Gustovi už majú svoje miesto v našej školskej knižnici.