Pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

• Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

• písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,
        • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast (lek._potvrdenie.docx)
        • informovaného súhlasu zákonného zástupcu (podpísaného obidvomi zákonnými
          zástupcami). (informovany_suhlas.docx)

Rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania riaditeľ materskej školy vydá bezodkladne po predložení písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaného súhlasu zákonného zástupcu.