• Fotosúťaž - hlasovanie za víťaznú fotku

• Milí rodičia,

spúšťame hlasovanie za víťaznú fotku vtáctva.

Hlasovanie bude prebiehať v hale pred kanceláriou riaditeľne do 31.5.2023

Pani učiteľky na triedach vám odovzdajú dva žetóny pre každé dieťa – žltý a tyrkysový. Pod výstavou, na lavičke uvidíte pripravené poháre s menom autora fotografie. Vhodením žetónu do označeného pohára udelíte svoj hlas súťažiacemu (jednotlivcovi, alebo triede).

Hlasuje sa v dvoch kategóriách:

1.) jednotlivec – ŽLTÝ ŽETÓN

2.) trieda – TYRKYSOVÝ ŽETÓN

Hlasovať môže každý len jedenkrát. Žetón vhodený do nesprávnej nádoby, stráca svoju platnosť.

Hlasovanie prebieha do 31.05.2023

• ZELENÝ CERTIFIKÁT

• Sme hrdými držiteľmi zeleného certifikátu, za odovzdané použité batérie v roku 2022. Tento dokument je potvrdením, že naša organizácia pristupuje zodpovedne k ochrane životného prostredia aj správnym triedením odpadov.

• Návšteva ornitológa

• Dňa 20.03.2023 v pondelok sa deti z tried v hlavnej budove zúčastnia výletu do Bratislavy na stretnutie so skúseným ornitológom  z CK watching.sk s cieľom pozorovania rôznych druhov vtáctva a objavovania ich hniezdenia. Odchod autobusu je o 07:30 hod. Prosíme pripraviť svojmu dieťaťu malý ruksak s fľašou vody a nejakým nakrájaným ovocím. Desiata a obed budú zabezpečené škol. jedálňou. Príchod do MŠ o cca 12:30 hod.

• Divadielko AGAPÉ

• Najmenšie deti z tried v prístavbe si užijú u nás v materskej škole dňa 14.03.2023 predstavenie z divadielka AGAPÉ s názvom Kapitán Kotvička. Začiatok predstavenia o 09:30 hod.

• Návšteva KINA Senec

• Zajtra, t.j. 14.03.2023 čaká deti z hlavnej budovy návšteva kina (v Senci) a predstavenie Úžasný Mauric. Odchod z MŠ o 09:00 hod. Deti so sebou nič nepotrebujú, návšteva kina prebieha v dopoludňajších hodinách.

• 2% - podporte nás

• Milí rodičia a priatelia školy,

V tomto roku je opäť možné poukázať 2% z dane z príjmu (PO 1%, dobrovoľníci 3%) na pomoc našej Materskej škole, preto sa uchádzame o Vašu priazeň. Všetky poukázané finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno – vzdelávacích procesov, podporu vzdelávania našich detí, či vybavenie školy.

Pre budúci rok veríme, že u Vás opätovne nájdeme porozumenie a dôveru v činnosť nášho združenia na podporu rozvoja našich detí. Poskytnutie príspevku prostredníctvom poukázania podielu z Vašich daní Vás nezaťaží, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Škole a našim deťom to výrazne pomôže a veľmi sa potešíme, ak sa k Vám pridajú aj Vaši priatelia, príbuzní, či firma.Na toto milé gesto môžete použiť formulár v sekcii TLAČIVÁ.

Viac informácií o presnom postupe nájdete TU.

• KNIŽNÁ BÚDKA

• Určite ste si už mnohí z Vás všimli, že na školskom dvore nám pribudla knižná búdka. Miesto v nej majú knihy PRE DETI. Stačí otvoriť dvierka, zobrať si knihu z knižnej búdky a ponoriť sa do čítania. Ak sa vám kniha zapáči, vezmite si ju domov, neskôr ju vrátite, alebo prinesiete inú.

Pravidlá používania sú naozaj jednoduché:

POŽIČAJ - prečítaj - VRÁŤ - alebo VYMEŇ za inú

Ak máte doma nejaké knihy, ktoré Vám je ľúto odložiť do krabice pod posteľ alebo vyhodiť, prineste ich do našej knižnice.

Prajeme Vám veľa zábavy.

• Rodičovské združenie

• Milí rodičia, dňa 15.2.2023 o 16:30 hod. sa budú konať triedne rodičovské združenia v každej triede.

Prosíme vás o účasť bez detí.

Ďakujeme za pochopenie

• KARNEVAL v našej MŠ

• Dňa 14.02.2023 sa bude konať v našej materskej škole KARNEVAL. O zábavný program sa postará divadielko ZÁBAVKA. Tešíme sa na všetky masky.

• Bratislavské bábkové divadlo

• Deti z tried Slnečnice, Zvončeky, Púpavy, Prvosienky  a Snežienky navštívia dňa 1.2.2023 Bratislavské bábkové divadlo a na vlastné oči si pozrú premiéru láskavého príbehu o láske podľa knihy Ema a pusinkový lupič od Rudolfa Krála.

• Sférické kino

• Dňa 1.2.2023 čaká deti z triedy Fialky, Konvalinky, Margarétky a najmenšie deti z tried Ďatelinky, Nezábudky a Sedmokrásky hviezdny výlet vo vnútri sférického kina.

• Hvezdáreň a planetárium

• Návšteva Hvezdárne a planetária M.R.Štefánika čaká dňa 24.01.2023 triedy Slnečnice, Púpavy a Zvončeky.

Dňa 26.01.2023 idú navštíviť Hvezdáreň triedy Prvosienky a Snežienky.

Odchod autobusu o 08:30 hod.

• Zber papiera

• Milí rodičia, ĎAKUJEME, že ste sa zapojili do zberu papiera. S vašou pomocou sa nám podarilo odovzdať 1 700kg  papiera.

Špeciálne ĎAKUJEM patrí p. Bőhmovi a p. Matlákovi.

Odmenou nám boli hygienické vreckovky, toaletný papier.

• Ponožkový október

• Ponožky veľké, malé, veselé, bodkované, dlhé, huňaté, obrázkové a ešte všakovaké iné sme boli odniesť do:

TENENET o. z., Lichnerova, Senec - neštátne CENTRUM PRE DETI A RODINU (CDR) s terénnym a ambulantným výkonom s celoslovenskou pôsobnosťou.

Teší, nás, že sme spolu s vami pomohli tým, ktorí to potrebujú.