• Zelený certifikát

• Zelený certifikát a logo sme získali za odovzdaný elektroodpad a/alebo použité batérie v roku 2023. Tento dokument je potvrdením, že naša organizácia pristupuje zodpovedne k ochrane životného prostredia aj správnym triedením odpadov.

• ZBER BATÉRIÍ

• V spolupráci so spoločnosťou SEWA máme k dnešnému dňu evidovaných neuveriteľných 575 kg odovzdaných použitých batérií.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapájajú do zberu a chránia s nami životné prostredie.

• 2 264 kg papiera

• Milí rodičia, ĎAKUJEME, že ste sa zapojili do zberu papiera. S vašou pomocou sa nám podarilo odovzdať

964 kg  papiera. Špeciálne ĎAKUJEM patrí p. Bőhmovi za 1 300 kg papiera.

Spolu sme odovzdali neuveriteľných 2 264 kg papiera.

Odmenou za vyzbieraný papier je 360 ks toaletného papiera.

ĎAKUJEME

• DENTAL ALARM

• Deti z predškolských tried Prvosienky, Púpavy, Slnečnice a Zvončeky sa zapojili do osvetového programu Dental alarm. Tento preventívny program vytvorilo občianske združenie Zdravé ďasná v roku 2006, ktorého je Curaprox Slovensko od začiatku generálnym partnerom.

Máme za sebou prvé zo štyroch stretnutí so školiteľkou, ktoré sa nieslo v téme Hygiena. Naučili sme sa správnu techniku čistenia zubov. Dozvedeli sme sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo.

• Prušenie prevádzky

• Prevádzka Materskej školy Kysucká 9 bude prerušená od 23.12.2023 do 07.01.2024.

Prevádzka bude obnovená 08.01.2024.

Ďakujeme za pochopenie.

• Začiatok školského roka 2023/24

• Školský  rok 2023/2024 bude zahájený od 4.9.2023 . Prevádzka je od 6.30 do 16.30.

Od 6.30 do 7.00 sú zberné triedy  v hlavnej budove:

• Spoločenskej miestnosti (triedy Fialky, Konvalinky, Margarétky a Snežienky)
            • v triede Prvosienky (triedy Prvosienky, Púpavy, Slnečnice, Zvončeky)

Od 6.30 do 7.00 je zberné triedy  v prístavbe:

• v triede Ďatelinky (triedy Ďatelinky, Nezábudky, Sedmokrásky)

Prosím deťom prineste: podpísané pyžamo, pevné podpísané prezuvky / nie našuchovacie, gumené, šlapky či crocs!!), náhradné oblečenie pre prípad znečistenia, papierové vreckovky (celý balík).

Vyhlásenie o bezinfekčnosti ( bezpríznakovosť je už zrušená! Od 1.9.2023) je pripravené v každej triede, v prípade v prílohe, pri nástupe ho prosím podpíšte.

Pri prvom nástupe do materskej školy (4.9.2023) každý rodič (za dieťa) odovzdá Písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti v tlačenej podobe (tlačivo tu: Pisomne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti.docx), prípadne ho dostanete v  MŠ. Cez edupage sa tlačivo nepodáva. Najskorší dátum na tlačive môže byť 3.9.2023, tlačivo vypĺňa iba zákonný zástupca dieťaťa (nie starý rodič a pod.).Rozdelenie detí do tried je zverejnené na oznamovacej tabuli pri vstupe do MŠ.

Ďakujeme za pochopenie

• Upozorňujeme:

- školský poplatok 28 eur sa za august 2023 neplatí a za júl  platia len tie deti , ktoré sú prihlásené.

V mene celého kolektívu  ďakujeme za pomoc, ústretovosť a prajeme Vám príjemné  a hlavne bezpečné  prežitie letných prázdnin.

Oznamujem Vám, že prevádzka MŠ počas letných prázdnin bude uzatvorená so  súhlasom zriaďovateľa Mesta Senec od 31.7.2023 do 31.8.2023

Za porozumenie Ďakujeme

• Zelená škola - certifikácia

• Po 2 ročnom úsilí,  sme sa stali hrdými držiteľmi certifikátu Zelená škola v prioritnej téme Zeleň a ochrana prírody. Ďakujeme všetkým zamestnancom,rodičom a priateľom našej školy, ktorí sa podieľali na tejto náročnej úlohe.

Sme oprávnení do 30. 8. 2025 používať titul Zelená škola, vlajku Zelenej školy a jej logo
            uvádzať na svojich dokumentoch, na webe školy, propagačných materiáloch a pod.

Ďakujeme za podporu.

• Výtvarná súťaž "Deň Slnka IV."

• Naše šikovné deti sa zapojili do výtvarnej súťaže Deň Slnka IV. organizovanou ISEIA - Medzinárodný inštitút a asociácia slovenských vzdelávacích centier.

Za svoje krásne výtvarné práce boli deti ocenené diplomom.

Srdečne gratulujeme Jessice N., Viktórii L., Valentínke R. z triedy Púpavy, Božhenke D. z triedy Slnečnice a triede Nezábudky.

• V atletike sme opäť najlepší!

• Predškoláci našej školy sa stali víťazmi XVIII. ročníka seneckej olympiády žiakov v Detskej atletike – tímová súťaž jednotlivých škôl. V kategórii Predškolák sme obsadili 1. miesto a obhájili prvenstvo z minulého roka. V atletike sme opäť najlepší! Víťazom srdečne gratulujeme.