• ZOO Bratislava

• 17.04.2023 21:22
      • 15.06.2022
      • Na stredu – 15.6.2022 sa deti z tried Fialky a Konvalinky veľmi tešili. Do materskej školy prichádzali s rozjasnenými očkami a batôžtekmi na chrbtoch. Každý účastník výletu do svojho vaku dostal chutnú desiatu a mohli sme sa autobusom vybrať do zoologickej záhrady v Bratislave.

V ZOO sme s veľkým úžasom pozorovali všetky zvieratká, s ktorými sa len tak, každý deň stretnúť nemôžeme. Vedeli ste, že žirafa sa môže popýšiť naozaj dlhým jazykom? Je taký dlhý, že si s ním dokáže vyčistiť uši. A dokonca  je jeho farba netypicky čierna. Všetkých 175 druhov a 1168 zvierat sme nevideli, ale stihli sme toho naozaj dosť. Navštívili sme pavilón šeliem pre tigre, levy a leopardy, primátov pre šimpanzy a orangutany, výbehy nosorožcov, kengúr, zebier, žiráf a mnohé ďalšie. Na obed sme sa síce unavení, no plní nových zážitkov vrátili do materskej školy.

Týmto sa však deň ešte neskončil. Popoludní sme si všetky zvieratká vyhľadávali v encyklopédiách a tie, ktoré sa nám najviac páčili, sme si nakreslili a vyfarbili.